Нурофен има аналгетични, антипиретични и противовъзпалителни ефекти. Механизмът на действие се проявява в инхибирането на синтеза на простагландини - медиатори на болката, възпалението и температурната реакция.
След приемане на Нурофен вътрешно, ибупрофен бързо се абсорбира в храносмилателния тракт. Cmax на активното вещество в кръвната плазма се определя след 45 минути, в синовиалната течност - 3 часа след приложението. Ибупрофен се метаболизира в черния дроб, отделя се от бъбреците непроменен и под формата на метаболити. T½ - около 2 часа.
Когато използвате Нурофен по време на бременност и кърмене, трябва да се има предвид, че през I и II триместър на бременността ибупрофен трябва да се използва само според строги показания, като се вземе предвид съотношението полза / риск. Ако жена, която планира бременност или през първия или втория триместър на бременността използва ибупрофен, тогава дозата и продължителността на лечението трябва да бъдат намалени колкото е възможно повече.
Всички инхибитори на синтеза на простагландин могат да доведат до:
Ако се използва през третия триместър:
Малки количества ибупрофен и неговите метаболити преминават в кърмата. Тъй като все още не е известно за вредното въздействие върху кърмачетата, спирането на кърменето обикновено не се изисква в случаите на краткосрочна употреба в дози, които не надвишават препоръчителните за облекчаване на болката и треската..
При краткосрочна употреба лекарството не влияе на скоростта на реакцията и способността за шофиране на превозни средства или други механизми.
Не превишавайте указаната доза.
Ибупрофен (подобно на други НСПВС) трябва да се използва с повишено внимание при съвместно лечение с:
Необходимо е да се избягва едновременната употреба на ибупрофен с ацетилсалицилова киселина, освен ако по-ниска доза ацетилсалицилова киселина (не повече от 75 mg / ден) е предписана от лекар и с други НСПВС, включително селективни инхибитори на СОХ-2, тъй като това може да увеличи риска от странични ефекти.
Възможни са допълнителни странични ефекти при продължително лечение на хронични състояния.
Общи нарушения. Нечести - тежки реакции на свръхчувствителност със следните прояви: оток на лицето, езика и ларинкса, задух, тахикардия, понижено кръвно налягане (анафилаксия, оток на Квинке до шок), асептичен менингит.
При температура до 25 ° С.
Необходимо е да се използва лекарството с повишено внимание при пациенти с анамнеза за високо кръвно налягане и / или сърдечна недостатъчност, оток.
Страничните ефекти могат да бъдат намалени чрез използване на най-ниската ефективна доза за кратък период от време за облекчаване на симптомите.
Ефекти върху сърдечно-съдовата и мозъчно-съдовата система
Клиничните проучвания и данни от епидемиологични проучвания показват, че употребата на ибупрофен, особено във високи дози (2400 mg / ден), както и продължителната му употреба, може да доведе до леко повишаване на риска от развитие на артериални тромботични усложнения (например, миокарден инфаркт или инсулт). По принцип данните от епидемиологични проучвания не показват, че ниските дози ибупрофен (по-малко от 1200 mg / ден) могат да доведат до повишен риск от развитие на инфаркт на миокарда.
Бронхоспазмът е възможен при пациенти с астма или алергични заболявания или с анамнеза за бронхоспазъм.
Пациентите в напреднала възраст са изложени на повишен риск от странични ефекти.
Системен лупус еритематозус и системни заболявания на съединителната тъкан - повишен риск от асептичен менингит.
Хронично възпалително заболяване на червата (улцерозен колит, болест на Крон) - възможно обостряне на тези заболявания.
Симптоми на бъбречна недостатъчност. Поради наличието на тежка бъбречна дисфункция е възможно увеличаване на тежестта на симптомите на бъбречна недостатъчност.
Няма достатъчно доказателства, че лекарствата, които инхибират синтеза на СОХ / простагландини, могат да причинят влошаване на репродуктивната функция при жените поради ефекта върху овулационния процес. Това явление е обратимо при спиране на лечението.
С използването на всички НСПВС са регистрирани случаи на стомашно-чревно кървене, язва или перфорация, които могат да бъдат фатални, през целия период на лечение, със или без симптоми на влошаване или сериозни сърдечно-съдови събития в историята.
Пациенти с диагностицирани стомашно-чревни нарушения, възрастните хора трябва да съобщават за всякакви коремни симптоми (особено стомашно-чревно кървене) в началото на лечението.
Нурофен е лекарство от групата на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС), което има обезболяващо, противовъзпалително и антипиретично действие при различни патологични състояния и заболявания..
Следователно, Nurofen се използва като симптоматично средство в комплексната терапия на различни заболявания, придружени от болков синдром, възпаление в тъканите и повишаване на телесната температура..
В тази статия ще разгледаме защо лекарите предписват Нурофен, включително инструкции за употреба, аналози и цени за това лекарство в аптеките. Ако вече сте използвали Nurofen, оставете отзиви в коментарите.
Nurofen Forte се произвежда в таблетки, покрити със захар. Таблетките са двойно изпъкнали, кръгли, с червен надпис "Nurofen 400" от едната страна на таблетката. Поставят се в блистери от 6 или 12 броя, блистерите са опаковани в картонени кутии.
Като част от една таблетка Nurofen Forte - 400 mg ибупрофен, както и допълнителни компоненти: натриев цитрат, натриев лаурил сулфат, натриева кроскармелоза, стеаринова киселина, натриев кармелоза, силициев колоиден анхидрид, титанов диоксид, акация, захароза, талк, макрогол 6000, промишлен метилиран алкохол, вода.
Клинична и фармакологична група: НСПВС.
Според инструкциите за Nurofen, под формата на таблетки, лекарството се предписва за:
Външно Нурофен, съгласно инструкциите, трябва да се използва за:
Нурофен проявява обезболяващи, антипиретични и противовъзпалителни ефекти. Механизмът на действие е да потисне синтеза на простагландини - медиатори на реакция на болка, възпаление и температура.
След прием на ибупрофен, той се абсорбира бързо от храносмилателния тракт. Максималната концентрация на активното вещество в кръвната плазма се определя след 1 - 2 часа. след поглъщане, в синовиална течност - след 3 часа. след приема. Ибупрофен се метаболизира в черния дроб, отделя се от бъбреците непроменен и под формата на метаболити. Полуживот - почти 2 часа.
Според инструкциите за употреба лекарството се приема перорално. Нурофен таблетките трябва да се приемат с вода. Пациентите със свръхчувствителност на стомаха се препоръчват да приемат лекарството заедно с храна.
Ако при използване на лекарството в продължение на 2-3 дни симптомите продължават или се влошават, е необходимо да се спре лечението и да се консултирате с лекар.
Според инструкциите, таблетките не могат да се използват за обостряне на язви на стомаха или червата и при остър гастрит, при наличие на сърдечна недостатъчност, по време на високо кръвно налягане и тежка хипертония, хемофилия, хеморагичен диатез, загуба на слуха, нарушена функция на черния дроб или бъбреците.
Едно от най-важните противопоказания е наличието на алергии към всякакви НСПВС, аспирин и наличието на аспириновата "триада". Ако това противопоказание се пренебрегне, тогава може да се появи анафилактичен шок или тежък пристъп на бронхиална астма, който може да се превърне в астматичен статус.
Таблетките не трябва да се пият от деца под 6 години, както и по време на бременност през последните месеци и кърмене. Приложението по време на бременност в началото му може да бъде само по предназначение, но все пак е по-добре да го избягвате.
Употребата на лекарството в третия триместър на бременността е противопоказана. Избягвайте употребата на лекарството през I и II триместър на бременността, ако трябва да приемате лекарството, трябва да се консултирате с вашия лекар.
Има доказателства, че малки количества ибупрофен могат да преминат в кърмата без никакви неблагоприятни ефекти върху здравето на кърмачето, така че обикновено няма нужда да спирате кърменето с краткосрочна употреба. Ако трябва да използвате лекарството за дълго време, трябва да се консултирате с лекар, за да решите дали да спрете кърменето за периода на употреба на лекарството..
Когато Nurofen се използва в продължение на 2-3 дни, странични ефекти практически не се наблюдават. В случай на продължителна употреба могат да се появят следните странични ефекти:
При продължителна употреба във високи дози: улцерация на лигавицата на стомашно-чревния тракт, кървене (включително от стомашно-чревния тракт, венците, матката, хемороида), нарушение на зрението (увреждане на цветното зрение, скотома, амблиопия).
Структурните аналози на Нурофен са следните лекарства:
Средната цена на NUROFEN в аптеките (Москва) е 96 рубли.
Nurofen се съхранява на сухо място, без достъп до слънчева светлина и неоторизирани лица. Препоръчителният температурен режим не е по-висок от стайната температура. Срок на годност - не повече от 3 години.
Лекарството е одобрено за употреба като средство за OTC.
Синът ми имаше температура 39,5, лекарят предписа или аналгинови супозитории или нурофен, свещите със сигурност са по-ефективни, но на 16-годишна възраст някак си поставянето на свещи не е розил... в резултат нурофенът изобщо не помогна, след началото на приема температурата не започна да намалява, свали обичайната парацетамол, помогна))
Много добро лекарство. Никога не съм го използвал преди. И моят педиатър го предписва като противовъзпалително при настинки. Така че просто започваме да пием този сироп. Наистина е добър да помага. Прочетох много странични ефекти. Страшно, разбира се. Но се надявам, че често не го приемаме и също не го приемаме поради дълг. И винаги се опитвам да намаля дозата малко, ако е възможно. Докато не наблюдавах нещо подобно при детето си.
Цени в онлайн аптеките:
Нурофен е нестероидно противовъзпалително лекарство с обезболяващо и антипиретично действие.
Nurofen се предлага в следните форми:
Активна съставка: ибупрофен - 0,2 g в 1 таблетка; 5 g в 100 g гел.
Показания, общи за двете лекарствени форми Нурофен:
Допълнително за филмирани таблетки:
Допълнително за гела за външна употреба:
Абсолютни противопоказания за Нурофен под формата на хапчета:
Относителни противопоказания за таблетки:
Абсолютни противопоказания за Нурофен под формата на гел:
Относителни противопоказания за гела:
Филмирани таблетки
Таблетките се приемат перорално след хранене с вода..
За възрастни и деца над 12 години Нурофен се предписва в доза от 200 mg 3-4 пъти на ден. По-бърз терапевтичен ефект се постига чрез увеличаване на дозата до 400 mg 3 пъти на ден.
Деца на 6-12 години (с тегло над 20 кг) се предписват 200 mg Нурофен не повече от 4 пъти на ден. Интервалът между дозите трябва да бъде най-малко 6 часа.
Не се препоръчва да приемате повече от 6 таблетки на ден. Максималната доза е 1200 mg на ден.
Ако симптомите на заболяването продължават 2-3 дни, трябва да спрете приема на таблетките и да се консултирате с лекар..
Гел за външна употреба
Гелът е предназначен за локална (външна) употреба. Трябва да се втрива в кожата, докато се абсорбира напълно..
Еднократна доза за възрастни и деца над 12 години е 50-125 mg ибупрофен (колона с гел с дължина 4-10 см). Повторното приложение е възможно не по-рано от 4 часа по-късно, честотата на приложение е не повече от 4 пъти на ден.
Ако няма подобрение след две седмици употреба на гела, той трябва да бъде отменен.
Когато използвате Nurofen таблетки за 2-3 дни, нежеланите реакции са много редки. При дългосрочно лечение са възможни следните нежелани реакции:
При продължителна употреба на ибупрофен във високи дози са възможни зрителни увреждания (амблиопия, скотома, нарушено цветово зрение), кървене (включително от венците, стомашно-чревния тракт, хемороида, матката) и улцерация на лигавицата на храносмилателния тракт.
При използване на Nurofen гел са възможни локални реакции под формата на леко зачервяване на кожата, изтръпване или усещане за парене, както и алергични реакции и бронхоспазъм (рядко).
При продължителна употреба на лекарството вътре трябва да се следи функционалното състояние на бъбреците и черния дроб и картината на периферната кръв. В случай на симптоми на гастропатия е необходимо специално наблюдение, включително пълна кръвна картина (определяне на нивото на хемоглобина), езофагогастродуоденоскопия и анализ на изпражненията на пациента за окултна кръв.
Преди да се определи 17-кетостероидите, Nurofen трябва да се прекрати 48 часа преди изследването..
По време на лечението не се препоръчва да се пие алкохол и е необходимо да се въздържате от такива дейности, които са свързани с шофиране и работа с потенциално опасни механизми.
След като нанесете гела, измийте добре ръцете си..
Забранено е прилагането на препарата под формата на гел върху зоната около устните и очите и върху увредена кожа. Избягвайте контакт с устни и очи. При случайно поглъщане на Нурофен гел вътре е възможно нарушения в стомашно-чревния тракт. В този случай изплакнете устата си и се консултирайте с вашия лекар..
Едновременната употреба на ибупрофен с ацетилсалицилова киселина и други НСПВС не се препоръчва (антитромбоцитният и противовъзпалителният ефект на последния намалява), както и с тромболитични и антикоагулантни лекарства (рискът от кървене нараства).
Когато се използват едновременно с Нурофен, цефотетан, пликамицин, цефоперазон, валпроева киселина и цефамандол, увеличават честотата на хипопротромбинемия.
Златните препарати и циклоспорин увеличават нефротоксичността на ибупрофен, което от своя страна повишава плазмената концентрация на циклоспорин и увеличава вероятността от развитие на хепатотоксичен ефект на последния.
Лекарствата, които блокират тръбната секреция, повишават плазмената концентрация на ибупрофен. Индукторите на микрозомално окисляване (барбитурати, фенилбутазон, фенитоин, трициклични антидепресанти, рифампицин, етанол) увеличават риска от тежки хепатотоксични реакции, докато инхибиторите на микросомалното окисляване имат обратен ефект.
Нурофен намалява натриуретичния ефект на хидрохлоротиазид и фуросемид, хипотензивния ефект на вазодилататорите и ефективността на урикозуричните лекарства; засилва ефекта на фибринолитици, антитромбоцитни средства, индиректни антикоагуланти и перорални хипогликемични средства (инсулин и сулфонилурейни производни).
Ибупрофен засилва страничните ефекти на етанол, естрогени, глюкокортикостероиди и минералокортикоиди.
Холестираминът и антиацидите намаляват абсорбцията на ибупрофен.
Нурофен повишава плазмените концентрации на метотрексат, дигоксин и литиеви препарати.
Кофеинът засилва аналгетичния ефект на ибупрофен.
Да се съхранява на сухо място при температура, която не надвишава 25 ° C. Дръжте далеч от деца.
Срок на годност - 3 години.
Намерихте грешка в текста? Изберете го и натиснете Ctrl + Enter.
ИНСТРУКЦИИ за употреба на лекарствен продукт за медицинска употреба
Регистрационен номер: P N013012 / 01-090117
Търговско наименование на лекарството: Nurofen ®
Международно непатентовано име (INN): Ибупрофен
Химично наименование: (2RS) -2- [4- (2-метилпропил) фенил] -пропионова киселина
Лекарствена форма: филмирани таблетки
композиция
Една филмирана таблетка съдържа активната съставка - ибупрофен 200 mg;
помощни вещества: кроскармелоза натрий 30 mg, натриев лаурил сулфат 0,5 mg, натриев цитрат дихидрат 43,5 mg, стеаринова киселина 2 mg, колоиден силициев диоксид 1 mg.
състав на черупката: натриева кармелоза 0,7 mg, талк 33 mg, акациева гума 0,6 mg, захароза 116,1 mg, титанов диоксид 1,4 mg, макрогол 6000 0,2 mg, черно мастило [Opakod S-1-277001 ] (шеллак 28.225%, черно оксид на желязо с багрило (E172) 24.65%, пропилен гликол 1.3%, изопропанол * 0.55%, бутанол * 9.75%, етанол * 32.275%, пречистена вода * 3.25% ).
* Разтворителите се изпаряват след процеса на печат.
описание
Кръгли, двойно изпъкнали, бели или почти бели таблетки, покрити с черен Nurofen надпис от едната страна на таблетката. На напречно сечение на таблетка сърцевината е бяла или почти бяла, обвивката е бяла или почти бяла.
Фармакотерапевтична група: нестероидно противовъзпалително лекарство (НСПВС).
ATX код: М01АЕ01
Фармакологични свойства
Фармакодинамика
Механизмът на действие на ибупрофен, производно на пропионова киселина от групата на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС), се дължи на инхибиране на синтеза на простагландини - медиатори на болка, възпаление и хипертермична реакция. Безразборно блокира циклооксигеназа 1 (COX-1) и циклооксигеназа 2 (COX-2), в резултат на което инхибира синтеза на простагландини. Има бързо насочено действие срещу болка (обезболяващо), антипиретично и противовъзпалително действие. В допълнение, ибупрофенът инхибира обратимо тромбоцитите. Аналгетичният ефект на лекарството продължава до 8 часа.
Фармакокинетика
Абсорбция - високо, бързо и почти напълно се абсорбира от стомашно-чревния тракт (GIT). След приемане на лекарството на празен стомах, максималната концентрация (Смакс) на ибупрофен в кръвната плазма се достига след 45 минути. Приемът на лекарството с храна може да увеличи времето за достигане на максимална концентрация (ТС)макс) до 1-2 часа. Комуникация с протеини в кръвната плазма - 90%. Бавно прониква в ставната кухина, остава в синовиалната течност, създавайки по-високи концентрации в нея, отколкото в кръвната плазма. В цереброспиналната течност се откриват по-ниски концентрации на ибупрофен в сравнение с кръвната плазма. След абсорбцията около 60% от фармакологично неактивната R-форма бавно се трансформира в активната S-форма. Метаболизира се в черния дроб. Полуживотът (T1 / 2) е 2 часа. Екскретира се чрез бъбреците (не повече от 1% непроменени) и в по-малка степен с жлъчката.
В ограничени проучвания ибупрофен е открит в кърмата в много ниски концентрации.
Нарушения на имунната система
Стомашно-чревни нарушения
Нарушения на черния дроб и жлъчните пътища
Нарушения на бъбреците и пикочните пътища
Нарушения на нервната система
Дихателни и медиастинални нарушения
Ако се появят нежелани реакции, трябва да спрете приема на лекарството и да се консултирате с лекар.
свръх доза
При деца могат да се появят симптоми на предозиране след прием на доза, надвишаваща 400 mg / kg телесно тегло. При възрастни ефектът на предозиране зависи от предозиране е по-слабо изразен. Полуживотът на лекарството в случай на предозиране е 1,5-3 часа.
Симптомите включват гадене, повръщане, епигастрална болка или по-рядко диария, шум в ушите, главоболие и стомашно-чревно кървене. В по-тежки случаи се наблюдават прояви от централната нервна система: сънливост, по-рядко - възбуда, гърчове, дезориентация, кома. В случаи на тежко отравяне може да се развие метаболитна ацидоза и увеличаване на протромбиновото време, бъбречна недостатъчност, увреждане на чернодробната тъкан, понижено кръвно налягане, респираторна депресия и цианоза. При пациенти с бронхиална астма е възможно обостряне на това заболяване..
Лечение: симптоматично, със задължително осигуряване на проходимост на дихателните пътища, наблюдение на ЕКГ и жизненоважни признаци до нормализиране на състоянието на пациента. Препоръчва се перорално приложение на активен въглен или промиване на стомаха в рамките на 1 час след приемане на потенциално токсична доза ибупрофен. Ако ибупрофенът вече е абсорбиран, може да се предпише алкална напитка за отстраняване на киселото производно на ибупрофен от бъбреците и принудителна диуреза. Честите или продължителни припадъци трябва да се лекуват с интравенозен диазепам или лоразепам. Ако бронхиалната астма се влоши, се препоръчва употребата на бронходилататори.
Използвайте с повишено внимание във връзка със следните лекарствени продукти
означава:
специални инструкции
Препоръчва се приемът на лекарството в най-краткия възможен курс и в минималната ефективна доза, необходима за елиминиране на симптомите. Ако трябва да приемате лекарството повече от 10 дни, трябва да се консултирате с лекар.
При пациенти с бронхиална астма или алергично заболяване в остър стадий, както и при пациенти с бронхиална анамнеза (астма / алергично заболяване, лекарството може да провокира бронхоспазъм. Използването на лекарството при пациенти със системен лупус еритематозус или смесено заболяване на съединителната тъкан е свързано с повишен риск от асептичен менингит).
По време на продължителното лечение е необходимо да се контролира картината на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб и бъбреците. Когато се появят симптоми на гастропатия, се показва внимателно наблюдение, включително езофагогастродуоденоскопия, общ кръвен тест (определяне на хемоглобин) и фекален тест за окултна кръв. Ако е необходимо да се определи 17-кетостероиди, лекарството трябва да се прекрати 48 часа преди изследването. Приемът на етанол не се препоръчва през периода на лечение..
Пациентите с бъбречна недостатъчност трябва да се консултират с лекар преди да използват лекарството, тъй като съществува риск от влошаване на функционалното състояние на бъбреците..
Пациенти с хипертония, включително анамнеза за и / или хронична сърдечна недостатъчност, трябва да се консултират с лекар преди да използват лекарството, тъй като лекарството може да причини задържане на течности, повишено кръвно налягане и оток.
Пациенти с неконтролирана хипертония, застойна сърдечна недостатъчност на NYHA клас II-III, коронарна болест на артерията, периферна артериална болест и / или мозъчно-съдова болест трябва да се предписват ибупрофен само след внимателна оценка на съотношението полза / риск и трябва да се избягват високи дози ибупрофен (> 2400 mg / ден).
Употребата на НСПВС при пациенти с варицела може да бъде свързана с повишен риск от развитие на тежки гнойни усложнения от инфекциозни и възпалителни заболявания на кожата и подкожната мастна тъкан (например, некротизиращ фасциит). В тази връзка се препоръчва да се избягва употребата на лекарството срещу варицела.
Информация за жени, планиращи бременност: лекарството инхибира синтезата на циклооксигеназа и простагландин, повлиява овулацията, нарушава женската репродуктивна функция (обратимо след прекратяване на лечението).
Влияние върху способността за управление на превозни средства, механизми.
Пациентите, които съобщават замайване, сънливост, летаргия или увреждане на зрението, докато приемат ибупрофен, трябва да избягват шофиране или работа с машини.
Освободете формуляра
Филмирани таблетки 200 mg.
6, 8, 10 или 12 таблетки на блистер (PVC / PVDC / алуминий). Един блистер (6, 8, 10 или 12 таблетки) или два блистера (6, 8, 10 или 12 таблетки) или 3 блистера (10 или 12 таблетки) или 4 блистера (12 таблетки) или 8 блистера ( 12 таблетки) заедно с инструкциите за употреба се поставят в картонена кутия.
Условия за съхранение
Да се съхранява при температура, която не надвишава 25 ° C. Да се пази извън обсега на деца.
Срок на годност
3 години.
Не използвайте лекарството с изтекъл срок на годност.
Условия за почивка
Над тезгяха.
Представител в Русия / Организация, приемаща жалби на потребителите
LLC "Reckitt Benckiser Healthcare"
Русия, 115114, Москва, Шлузова наб., 4
Инструкции за употреба:
Цени в онлайн аптеките:
Nurofen е нестероидно противовъзпалително лекарство (NSAID).
Активното вещество е ибупрофен:
Допълнителни компоненти на таблетките:
Помощни вещества за гел: натриев хидроксид, изопропилов алкохол, бензилов алкохол, хиетелоза, пречистена вода.
Инструкции за употреба:
Цени в онлайн аптеките:
Нурофен е лекарство, принадлежащо към групата на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС).
Активното вещество в Нурофен е ибупрофен, производно на фенилпропионова киселина. Когато се приема перорално, той потиска образуването на простагландини - вещества, които предизвикват възпалителна реакция в човешкото тяло (така наречените възпалителни медиатори), поради което има противовъзпалителен, аналгетичен и антипиретичен ефект.
Съществуват отзиви за Нурофен от изследователи, които сочат, че той стимулира производството на собствен интерферон в организма, вещество, което е един от основните фактори на имунитета. По този начин, едно от допълнителните действия на ибупрофен е да стимулира имунната система, което прави използването на Нурофен оправдано при лечението на вирусни инфекции..
Nurofen се предлага под формата на таблетки, покрити със захар, ефервесцентни таблетки, ректални супозитории и суспензии за деца с аромат на ягоди или портокали.
Състав на таблетките Нурофен: всяка таблетка с покритие съдържа 200 mg ибупрофен и помощни вещества: захароза, талк, силициев диоксид, титанов диоксид, стеаринова киселина, опакода, дъвка, кроскармелоза натрий, натриев лаурил сулфат, натриев цитрат, макрогол 6000.
Таблетките се предлагат в 6 и 12 броя в блистер.
Състав на Нурофен в ефервесцентни таблетки: 200 mg ибупрофен и помощни вещества: захароза, захарин, сорбитол, калиев карбонат, лимонена киселина, натриев захаринат.
Ефервесцентните таблетки се предлагат в епруветки от 10.
Състав на Нурофен под формата на суспензия: съдържа 100 mg ибупрофен на 5 ml суспензия, както и спомагателни вещества: вода, глицерол, малтитолов сироп, лимонена киселина, натриев цитрат, натриев хлорид, натриев захаринат, дъвка, домифен бромид, ягодов или портокалов аромат.
Ректални супозитории Nurofen, състав: ибупрофен 60mg, помощно вещество - твърди мазнини. Предлага се в 5 броя в блистер, 2 блистера в опаковка.
Суспензията от Nurofen се произвежда в полиетиленови бутилки от 100 ml, оборудвани с механизъм за защита на детето, комплектът включва специален дозатор, с който суспензията се отстранява от бутилката.
Аналозите на Нурофен са нестероидни противовъзпалителни средства, чието активно вещество е ибупрофен: Адвил, Апо-Ибупрофен, Бартел Драгз ибупрофен, Болинет лингвал, Бонифен, Брен, Бруфен, Бурана, Долгит, Ибупрон, Ибупроф, Ибупроф, Ибупрофен, Ибупрофен, Ибупрофен Teva, Ibuprofon, Ibusan, Ypren, Markofen, MIG 200, Motrin, MIG 200, Profen, Profinal, Reumafen, Solpaflex.
Употребата на Нурофен е показана при лечение на заболявания с ревматичен характер, както и за облекчаване на възпаления, треска и болка. Използва се като част от комплексната терапия за лечение на следните състояния:
Според прегледите, Нурофен в педиатричната практика е ефективен като антипиретично средство при настинки и треска, причинени от зъби.
Употребата на Нурофен зависи от възрастта на пациента.
Дневната доза на лекарството за лица над 12 години е 1200 mg. Препоръчително е дневната доза да се раздели на 3-4 дози, обикновено 200 mg на доза (възможно по-малко), в случай на спешна нужда и със съгласието на лекаря, една доза в началото на терапията може да бъде увеличена до 400 mg.
Според инструкциите на Нурофен, деца на възраст от 6 до 12 години се предписват в доза не повече от 200 mg 3-4 пъти на ден. Между дозите на лекарството е необходим времеви интервал от поне 6 часа. Максималната допустима дневна доза е 900mg.
Следвайки инструкциите на Nurofen, таблетките със захарно покритие е препоръчително да се приемат след хранене с много вода. Ефервесцентните таблетки се разтварят в чаша вода с обем 200-250 мл.
Нурофен в супозитории се произвежда за деца на възраст от 3 месеца до 2 години, като една доза се определя в размер на 5-10 mg на 1 kg от теглото на детето, приемани 3-4 пъти на ден. Максималната допустима дневна доза се определя в размер на 30 mg на 1 kg от теглото на детето.
Според инструкциите, Nurofen в суспензия се препоръчва в следната доза:
Инструкциите на Нурофен съдържат индикация за недопустимостта на независима употреба на лекарството за лечение, продължило повече от 3 дни. Ако 3 дни след началото на употребата на Нурофен симптомите на заболяването не са намалели, трябва да се обадите на лекар, който ще даде препоръки за по-нататъшното използване на лекарството.
Прегледите за Нурофен както от лекари, така и от пациенти показват, че когато се използва стриктно според инструкциите, той се понася добре и страничните ефекти след употребата му са редки. Известни са следните странични ефекти на лекарството:
Нурофен и аналози са противопоказани в следните случаи:
Според инструкциите, Нурофен и аналози се комбинират внимателно с други лекарства, не се препоръчва да се прави това без лекарско предписание. Недопустимо е да се използва това лекарство и алкохол заедно.
Nurofen се съхранява на пряка светлина, на сухо, при стайна температура (не по-висока от 25 ° C) в продължение на 3 години. Дръжте далеч от деца.