Инструкции за употреба:
Цени в онлайн аптеките:
Нурофен е лекарство, принадлежащо към групата на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС).
Активното вещество в Нурофен е ибупрофен, производно на фенилпропионова киселина. Когато се приема перорално, той потиска образуването на простагландини - вещества, които предизвикват възпалителна реакция в човешкото тяло (така наречените възпалителни медиатори), поради което има противовъзпалителен, аналгетичен и антипиретичен ефект.
Съществуват отзиви за Нурофен от изследователи, които сочат, че той стимулира производството на собствен интерферон в организма, вещество, което е един от основните фактори на имунитета. По този начин, едно от допълнителните действия на ибупрофен е да стимулира имунната система, което прави използването на Нурофен оправдано при лечението на вирусни инфекции..
Nurofen се предлага под формата на таблетки, покрити със захар, ефервесцентни таблетки, ректални супозитории и суспензии за деца с аромат на ягоди или портокали.
Състав на таблетките Нурофен: всяка таблетка с покритие съдържа 200 mg ибупрофен и помощни вещества: захароза, талк, силициев диоксид, титанов диоксид, стеаринова киселина, опакода, дъвка, кроскармелоза натрий, натриев лаурил сулфат, натриев цитрат, макрогол 6000.
Таблетките се предлагат в 6 и 12 броя в блистер.
Състав на Нурофен в ефервесцентни таблетки: 200 mg ибупрофен и помощни вещества: захароза, захарин, сорбитол, калиев карбонат, лимонена киселина, натриев захаринат.
Ефервесцентните таблетки се предлагат в епруветки от 10.
Състав на Нурофен под формата на суспензия: съдържа 100 mg ибупрофен на 5 ml суспензия, както и спомагателни вещества: вода, глицерол, малтитолов сироп, лимонена киселина, натриев цитрат, натриев хлорид, натриев захаринат, дъвка, домифен бромид, ягодов или портокалов аромат.
Ректални супозитории Nurofen, състав: ибупрофен 60mg, помощно вещество - твърди мазнини. Предлага се в 5 броя в блистер, 2 блистера в опаковка.
Суспензията от Nurofen се произвежда в полиетиленови бутилки от 100 ml, оборудвани с механизъм за защита на детето, комплектът включва специален дозатор, с който суспензията се отстранява от бутилката.
Аналозите на Нурофен са нестероидни противовъзпалителни средства, чието активно вещество е ибупрофен: Адвил, Апо-Ибупрофен, Бартел Драгз ибупрофен, Болинет лингвал, Бонифен, Брен, Бруфен, Бурана, Долгит, Ибупрон, Ибупроф, Ибупроф, Ибупрофен, Ибупрофен, Ибупрофен Teva, Ibuprofon, Ibusan, Ypren, Markofen, MIG 200, Motrin, MIG 200, Profen, Profinal, Reumafen, Solpaflex.
Употребата на Нурофен е показана при лечение на заболявания с ревматичен характер, както и за облекчаване на възпаления, треска и болка. Използва се като част от комплексната терапия за лечение на следните състояния:
Според прегледите, Нурофен в педиатричната практика е ефективен като антипиретично средство при настинки и треска, причинени от зъби.
Употребата на Нурофен зависи от възрастта на пациента.
Дневната доза на лекарството за лица над 12 години е 1200 mg. Препоръчително е дневната доза да се раздели на 3-4 дози, обикновено 200 mg на доза (възможно по-малко), в случай на спешна нужда и със съгласието на лекаря, една доза в началото на терапията може да бъде увеличена до 400 mg.
Според инструкциите на Нурофен, деца на възраст от 6 до 12 години се предписват в доза не повече от 200 mg 3-4 пъти на ден. Между дозите на лекарството е необходим времеви интервал от поне 6 часа. Максималната допустима дневна доза е 900mg.
Следвайки инструкциите на Nurofen, таблетките със захарно покритие е препоръчително да се приемат след хранене с много вода. Ефервесцентните таблетки се разтварят в чаша вода с обем 200-250 мл.
Нурофен в супозитории се произвежда за деца на възраст от 3 месеца до 2 години, като една доза се определя в размер на 5-10 mg на 1 kg от теглото на детето, приемани 3-4 пъти на ден. Максималната допустима дневна доза се определя в размер на 30 mg на 1 kg от теглото на детето.
Според инструкциите, Nurofen в суспензия се препоръчва в следната доза:
Инструкциите на Нурофен съдържат индикация за недопустимостта на независима употреба на лекарството за лечение, продължило повече от 3 дни. Ако 3 дни след началото на употребата на Нурофен симптомите на заболяването не са намалели, трябва да се обадите на лекар, който ще даде препоръки за по-нататъшното използване на лекарството.
Прегледите за Нурофен както от лекари, така и от пациенти показват, че когато се използва стриктно според инструкциите, той се понася добре и страничните ефекти след употребата му са редки. Известни са следните странични ефекти на лекарството:
Нурофен и аналози са противопоказани в следните случаи:
Според инструкциите, Нурофен и аналози се комбинират внимателно с други лекарства, не се препоръчва да се прави това без лекарско предписание. Недопустимо е да се използва това лекарство и алкохол заедно.
Nurofen се съхранява на пряка светлина, на сухо, при стайна температура (не по-висока от 25 ° C) в продължение на 3 години. Дръжте далеч от деца.
Инструкции за употреба:
Цени в онлайн аптеките:
Nurofen е нестероидно противовъзпалително лекарство (NSAID).
Активното вещество е ибупрофен:
Допълнителни компоненти на таблетките:
Помощни вещества за гел: натриев хидроксид, изопропилов алкохол, бензилов алкохол, хиетелоза, пречистена вода.
Хората са изправени пред болка, възпаление, от ранна детска възраст до старост. Не винаги е ясно как да действате в тази ситуация - обадете се на лекар или вземете хапче сами? Това лекарство помага да се справите със симптомите на заболяването, просто трябва да изучите инструкциите за употреба.
Това лекарство принадлежи към групата на нестероидните противовъзпалителни средства, които имат достъпна цена. Съставът на Нурофен зависи от формата на освобождаване на продукта. Инструкциите за употреба описват следния състав на таблетката:
Ако помислим за други форми на Нурофен, инструкциите му за употреба съдържат следната информация: в състава на супозитории - ибупрофен 60 mg, останалото е твърда мазнина. Суспензията има други компоненти, основният от тях е ибупрофен - неговото количество е 5 ml на 100 mg от състава. Допълнителни вещества:
Действието на агента се основава на потискането в организма на основната съставка - ибупрофен - активни вещества, които допринасят за развитието на възпалителни процеси, повишена температура и появата на болка. Лекарството е ефективно в продължение на 8 часа, след което се отделя от тялото с изпражнения, урина. Когато гелът се прилага локално, се третира ограничена площ. Действието на Нурофен допринася за:
Притежава силно обезболяващо, противовъзпалително действие, агентът се използва за лечение на възрастни и деца. Отличните отзиви от лекарите имат показанията на Нурофен, когато:
Според инструкциите за употреба лекарството се абсорбира от червата и навлиза в кръвта. Най-бързият резултат е при използване на ректални супозитории. Колко дълго действа Нурофен? Времето зависи от неговата форма на освобождаване:
Лекарството има силен терапевтичен ефект, затова преди употреба трябва да прочетете инструкциите, да научите за противопоказанията, страничните ефекти. Употребата на лекарството при възрастни е несъвместима с алкохола. Според инструкциите се препоръчва употребата на таблетките след хранене, те трябва да се измиват с вода. Според пояснението към лекарството, той има няколко форми на освобождаване:
Инструкцията на лекарството Nurofen предвижда:
Инструкции за употреба на лекарството при лечение на хронични заболявания препоръчва:
Течната форма на продукта има приятен вкус, за удобство в опаковката има специална мерителна лъжица. Ако се предпише Nurofen сироп, инструкциите за употреба за деца предписват употребата му, в зависимост от възрастта, три пъти на ден, след хранене. Преди употреба суспензията се разклаща. Единична максимална доза, ml:
Много удобна форма на лекарства за бебета, особено когато има проблеми с приема на лекарството в различна форма. Свещите Nurofen имат ниска цена, те имат бързо действие, намалявайки високата температура в случай на настинка. Поставят ги в ануса на детето. Родителят внимателно вкарва свещта с пръст, като я бута на дълбочина до средата на втората фаланга. Това може да се лекува за максимум три дни. Препоръчайте схемата:
Ако лекарството се закупува в капсули или филмирани таблетки, не е необходимо да се дъвчат по време на лечението: лекарството се поглъща с малко вода. Как да пием еровесцентна форма Nurofen? Лекарството трябва да се приема в течна форма в рамките на 15 минути. За да се получи разтвор, таблетките Нурофен се поставят в половин чаша вода. За лечение на болка и възпаление е възможно да се използва аналог - лекарството Ибуфен.
Лекарството в тази форма се използва за локално излагане на болната зона. Нурофен-гел се предлага в туби от 50 и 100 грама и има разумна цена. Не трябва да се намазва върху открити рани, увредени участъци от кожата или около очите. Препоръчва се употребата на лекарството четири пъти на ден. Ако след 2 седмици състоянието не се подобри, трябва да спрете приложението, да се консултирате с лекар. Необходимо е да приложите гела, както следва:
Инструкцията предвижда как да приемате Нурофен за възрастни. Продължителността на употреба зависи от естеството на заболяването, наличните симптоми. Таблетките за възрастни са одобрени за употреба от деца с тегло над 20 кг. Обичайната схема - три пъти на ден - с тежки прояви може да се увеличи до четири. Максималната доза на ден за възрастни не трябва да надвишава 1200 mg. Лекарите предписват за една среща с интервал от поне 6 часа:
Ако възпалението и болката съпътстват хронични заболявания, е необходимо дългосрочно приложение на лекарството. Когато се появи ревматоиден артрит при дете, дневната доза се изчислява на 30 mg на килограм тегло и се разделя на 4 дози. Лекарството се консумира три пъти на ден. Дозировката зависи от причината:
Лекарството, имащо ниска цена, се счита сред педиатрите като ефективно средство за борба с симптомите на инфекции. Инструкцията предвижда употребата му заедно с други лекарства, които влияят на причините за заболяването. Антипиретик за деца се произвежда под формата на сироп и ректални свещички. В допълнение, лекарството помага в случай на:
Когато майката се нуждае от Нурофен, докато кърми (НВ) дете, инструкциите за употреба ограничават употребата му. Лекарството преминава в мляко, може да предизвика нежелана реакция у бебето. Ако възникне остро възпаление, основните симптоми могат да бъдат облекчени за два дни. По това време приемането на Нурофен с HV е необходимо:
С изключително внимание трябва да подходите към употребата на лекарството, докато чакате бебето. Употребата на Нурофен по време на бременност трябва да бъде съгласувана с гинеколога. Назначаването зависи от времето:
Лекарството идва в Русия от Великобритания, Гърция, цената му зависи от митническите разходи, маржа на продавача. Лекарството трябва да се поръча от онлайн аптека или да се купи от близка. Колко струва Нурофен може да видите в таблицата:
Разбивка на цените, рубли
Таблетки с покритие
Въпреки че лекарството има добри отзиви и ниска цена, дългосрочната му употреба не се препоръчва. В случай на предозиране се наблюдават нежелани реакции на Нурофен. И така, има:
Ще бъде по-добре, ако това лекарство е предписано от лекар, като се вземат предвид характеристиките на вашето тяло. Въпреки че продуктът се предлага и има ниска цена, има противопоказания за Нурофен. Използването на лекарството за ерозии, стомашно-чревни язви е изключено, както и за:
Употребата на лекарството не се препоръчва при:
Анджела, 27 години Не предавайте паника, когато петмесечната дъщеря има треска. Какво да правя - да си поставите инжекции и ако хапчета, как да давате? Благодарение на педиатъра - оказа се, че има свещи Нурофен, за които според инструкциите е възможно да се използва от 3 месеца. Температурата се понижава след втората употреба. Много удобен за използване, ефектът е бърз.
Кристина, 32 г. Работя като фитнес инструктор: във фитнеса, в аптечката винаги има Нурофен под формата на гел. Понякога дърпате мускул или претоварвате ставата, но си струва помазване - болката отминава бързо, подуването отшумява. Отличен инструмент и разумна цена. Харесвам и лекарството специално за жени - Nurofen Express Lady, за облекчаване на болката по време на менструация.
Зоя, 35 Мами знаят какво означава да се даде лекарство на дете - или го изплюйте, или повръщайте. Оказа се, че има антипиретично средство - вкусна суспензия Нурофен за деца и дори на евтина цена - много се зарадвах. Бебето пие лекарството с удоволствие, но основното е, че успява бързо да свали температурата. Отлично средство за лечение на настинки.
Цени в онлайн аптеките:
Нурофен е нестероидно противовъзпалително лекарство с обезболяващо и антипиретично действие.
Nurofen се предлага в следните форми:
Активна съставка: ибупрофен - 0,2 g в 1 таблетка; 5 g в 100 g гел.
Показания, общи за двете лекарствени форми Нурофен:
Допълнително за филмирани таблетки:
Допълнително за гела за външна употреба:
Абсолютни противопоказания за Нурофен под формата на хапчета:
Относителни противопоказания за таблетки:
Абсолютни противопоказания за Нурофен под формата на гел:
Относителни противопоказания за гела:
Филмирани таблетки
Таблетките се приемат перорално след хранене с вода..
За възрастни и деца над 12 години Нурофен се предписва в доза от 200 mg 3-4 пъти на ден. По-бърз терапевтичен ефект се постига чрез увеличаване на дозата до 400 mg 3 пъти на ден.
Деца на 6-12 години (с тегло над 20 кг) се предписват 200 mg Нурофен не повече от 4 пъти на ден. Интервалът между дозите трябва да бъде най-малко 6 часа.
Не се препоръчва да приемате повече от 6 таблетки на ден. Максималната доза е 1200 mg на ден.
Ако симптомите на заболяването продължават 2-3 дни, трябва да спрете приема на таблетките и да се консултирате с лекар..
Гел за външна употреба
Гелът е предназначен за локална (външна) употреба. Трябва да се втрива в кожата, докато се абсорбира напълно..
Еднократна доза за възрастни и деца над 12 години е 50-125 mg ибупрофен (колона с гел с дължина 4-10 см). Повторното приложение е възможно не по-рано от 4 часа по-късно, честотата на приложение е не повече от 4 пъти на ден.
Ако няма подобрение след две седмици употреба на гела, той трябва да бъде отменен.
Когато използвате Nurofen таблетки за 2-3 дни, нежеланите реакции са много редки. При дългосрочно лечение са възможни следните нежелани реакции:
При продължителна употреба на ибупрофен във високи дози са възможни зрителни увреждания (амблиопия, скотома, нарушено цветово зрение), кървене (включително от венците, стомашно-чревния тракт, хемороида, матката) и улцерация на лигавицата на храносмилателния тракт.
При използване на Nurofen гел са възможни локални реакции под формата на леко зачервяване на кожата, изтръпване или усещане за парене, както и алергични реакции и бронхоспазъм (рядко).
При продължителна употреба на лекарството вътре трябва да се следи функционалното състояние на бъбреците и черния дроб и картината на периферната кръв. В случай на симптоми на гастропатия е необходимо специално наблюдение, включително пълна кръвна картина (определяне на нивото на хемоглобина), езофагогастродуоденоскопия и анализ на изпражненията на пациента за окултна кръв.
Преди да се определи 17-кетостероидите, Nurofen трябва да се прекрати 48 часа преди изследването..
По време на лечението не се препоръчва да се пие алкохол и е необходимо да се въздържате от такива дейности, които са свързани с шофиране и работа с потенциално опасни механизми.
След като нанесете гела, измийте добре ръцете си..
Забранено е прилагането на препарата под формата на гел върху зоната около устните и очите и върху увредена кожа. Избягвайте контакт с устни и очи. При случайно поглъщане на Нурофен гел вътре е възможно нарушения в стомашно-чревния тракт. В този случай изплакнете устата си и се консултирайте с вашия лекар..
Едновременната употреба на ибупрофен с ацетилсалицилова киселина и други НСПВС не се препоръчва (антитромбоцитният и противовъзпалителният ефект на последния намалява), както и с тромболитични и антикоагулантни лекарства (рискът от кървене нараства).
Когато се използват едновременно с Нурофен, цефотетан, пликамицин, цефоперазон, валпроева киселина и цефамандол, увеличават честотата на хипопротромбинемия.
Златните препарати и циклоспорин увеличават нефротоксичността на ибупрофен, което от своя страна повишава плазмената концентрация на циклоспорин и увеличава вероятността от развитие на хепатотоксичен ефект на последния.
Лекарствата, които блокират тръбната секреция, повишават плазмената концентрация на ибупрофен. Индукторите на микрозомално окисляване (барбитурати, фенилбутазон, фенитоин, трициклични антидепресанти, рифампицин, етанол) увеличават риска от тежки хепатотоксични реакции, докато инхибиторите на микросомалното окисляване имат обратен ефект.
Нурофен намалява натриуретичния ефект на хидрохлоротиазид и фуросемид, хипотензивния ефект на вазодилататорите и ефективността на урикозуричните лекарства; засилва ефекта на фибринолитици, антитромбоцитни средства, индиректни антикоагуланти и перорални хипогликемични средства (инсулин и сулфонилурейни производни).
Ибупрофен засилва страничните ефекти на етанол, естрогени, глюкокортикостероиди и минералокортикоиди.
Холестираминът и антиацидите намаляват абсорбцията на ибупрофен.
Нурофен повишава плазмените концентрации на метотрексат, дигоксин и литиеви препарати.
Кофеинът засилва аналгетичния ефект на ибупрофен.
Да се съхранява на сухо място при температура, която не надвишава 25 ° C. Дръжте далеч от деца.
Срок на годност - 3 години.
Намерихте грешка в текста? Изберете го и натиснете Ctrl + Enter.
Нурофен има аналгетични, антипиретични и противовъзпалителни ефекти. Механизмът на действие се проявява в инхибирането на синтеза на простагландини - медиатори на болката, възпалението и температурната реакция.
След приемане на Нурофен вътрешно, ибупрофен бързо се абсорбира в храносмилателния тракт. Cmax на активното вещество в кръвната плазма се определя след 45 минути, в синовиалната течност - 3 часа след приложението. Ибупрофен се метаболизира в черния дроб, отделя се от бъбреците непроменен и под формата на метаболити. T½ - около 2 часа.
Когато използвате Нурофен по време на бременност и кърмене, трябва да се има предвид, че през I и II триместър на бременността ибупрофен трябва да се използва само според строги показания, като се вземе предвид съотношението полза / риск. Ако жена, която планира бременност или през първия или втория триместър на бременността използва ибупрофен, тогава дозата и продължителността на лечението трябва да бъдат намалени колкото е възможно повече.
Всички инхибитори на синтеза на простагландин могат да доведат до:
Ако се използва през третия триместър:
Малки количества ибупрофен и неговите метаболити преминават в кърмата. Тъй като все още не е известно за вредното въздействие върху кърмачетата, спирането на кърменето обикновено не се изисква в случаите на краткосрочна употреба в дози, които не надвишават препоръчителните за облекчаване на болката и треската..
При краткосрочна употреба лекарството не влияе на скоростта на реакцията и способността за шофиране на превозни средства или други механизми.
Не превишавайте указаната доза.
Ибупрофен (подобно на други НСПВС) трябва да се използва с повишено внимание при съвместно лечение с:
Необходимо е да се избягва едновременната употреба на ибупрофен с ацетилсалицилова киселина, освен ако по-ниска доза ацетилсалицилова киселина (не повече от 75 mg / ден) е предписана от лекар и с други НСПВС, включително селективни инхибитори на СОХ-2, тъй като това може да увеличи риска от странични ефекти.
Възможни са допълнителни странични ефекти при продължително лечение на хронични състояния.
Общи нарушения. Нечести - тежки реакции на свръхчувствителност със следните прояви: оток на лицето, езика и ларинкса, задух, тахикардия, понижено кръвно налягане (анафилаксия, оток на Квинке до шок), асептичен менингит.
При температура до 25 ° С.
Необходимо е да се използва лекарството с повишено внимание при пациенти с анамнеза за високо кръвно налягане и / или сърдечна недостатъчност, оток.
Страничните ефекти могат да бъдат намалени чрез използване на най-ниската ефективна доза за кратък период от време за облекчаване на симптомите.
Ефекти върху сърдечно-съдовата и мозъчно-съдовата система
Клиничните проучвания и данни от епидемиологични проучвания показват, че употребата на ибупрофен, особено във високи дози (2400 mg / ден), както и продължителната му употреба, може да доведе до леко повишаване на риска от развитие на артериални тромботични усложнения (например, миокарден инфаркт или инсулт). По принцип данните от епидемиологични проучвания не показват, че ниските дози ибупрофен (по-малко от 1200 mg / ден) могат да доведат до повишен риск от развитие на инфаркт на миокарда.
Бронхоспазмът е възможен при пациенти с астма или алергични заболявания или с анамнеза за бронхоспазъм.
Пациентите в напреднала възраст са изложени на повишен риск от странични ефекти.
Системен лупус еритематозус и системни заболявания на съединителната тъкан - повишен риск от асептичен менингит.
Хронично възпалително заболяване на червата (улцерозен колит, болест на Крон) - възможно обостряне на тези заболявания.
Симптоми на бъбречна недостатъчност. Поради наличието на тежка бъбречна дисфункция е възможно увеличаване на тежестта на симптомите на бъбречна недостатъчност.
Няма достатъчно доказателства, че лекарствата, които инхибират синтеза на СОХ / простагландини, могат да причинят влошаване на репродуктивната функция при жените поради ефекта върху овулационния процес. Това явление е обратимо при спиране на лечението.
С използването на всички НСПВС са регистрирани случаи на стомашно-чревно кървене, язва или перфорация, които могат да бъдат фатални, през целия период на лечение, със или без симптоми на влошаване или сериозни сърдечно-съдови събития в историята.
Пациенти с диагностицирани стомашно-чревни нарушения, възрастните хора трябва да съобщават за всякакви коремни симптоми (особено стомашно-чревно кървене) в началото на лечението.
Ибупрофенът се характеризира с изразени аналгетични, противовъзпалителни и антипиретични ефекти. Той блокира циклооксигеназата (COX-1 и COX-2), поради което биосинтезата на простагландини, които са медиатори на възпалението, рязко намалява.
След перорално приложение активната съставка бързо се абсорбира в храносмилателния тракт. Най-високата плазмена концентрация се наблюдава нормално след 1-2 часа. Ибупрофенът има тенденция да прониква в синовиалната течност в значителен обем. Биотрансформацията на ибупрофен се случва в черния дроб, а получените метаболити се отделят главно с урината. Полуживотът е около 2 часа.
Паралелният прием на храна и антиациди донякъде забавя абсорбцията на лекарството.
Аналгетичният ефект се проявява най-силно при възпалителния процес. Продължителност на действие на 1 таблетка Нурофен - до 8 часа.
Лекарството се препоръчва за кратка терапия. В някои случаи обаче лечението с Нурофен може да продължи повече от 10 дни. Ако пациентът има алергия или бронхиална астма, тогава е възможен бронхоспазъм.
По време на продължителна терапия лекарят трябва да следи за функционирането на бъбреците, черния дроб, както и за периферната кръвна картина. Когато се появят първите прояви на гастропатия, се прави общ кръвен тест и анализ за наличие на окултна кръв в изпражненията.
Пациентите с чернодробно увреждане могат да приемат такива лекарства само под наблюдението на специалист и само ако не могат без него. Това предпазливост се дължи на факта, че по време на лечението съществува риск от значително влошаване на състоянието на бъбреците..
Съставът на Нурофен насърчава потискането на СОХ и синтеза на ПГ. Лекарството влияе на овулацията и също така нарушава нормалното функциониране на женската репродуктивна система..
Лекарството може да повлияе на способността на пациента да управлява машина и да извършва действия, които изискват бърза реакция. В някои случаи може да има сънливост, замъглено зрение, летаргия и замаяност.
Нурофен активно взаимодейства с алкохола и има отрицателен ефект върху организма. Тя се изразява в проблеми със следните органи и системи:
Комбинацията от алкохол и лекарства може да предизвика алергична реакция. В особено тежки случаи смъртта е възможна поради факта, че в резултат на алергия ще настъпи оток на Quincke. В този случай е важно да се окаже първа помощ навреме..
Следните лекарства могат да бъдат отнесени към броя на Nurofen аналози:
Всички тези лекарства са включени в радара. Лекарството може да се купи във всяка аптека без рецепта. Средно пакет от 20 бр. ще струва около 175 рубли, а за 10 капсули ще трябва да платите 100 рубли. Цената на Нурофен под формата на гел е 170 рубли за туба от 50 гр. Точната цена ще зависи от производителя..
Показания за употреба на таблетки Нурофен:
Лекарството се предписва за елиминиране на възпалителния процес и облекчаване на болката. Генезисът на тези симптоми може да бъде различен:
Таблетките ще бъдат ефективни при лечение на треска, настинка, грип и болки в гърба. Преди да използвате продукта, трябва да се запознаете със списъка на противопоказанията: в противен случай клиничната картина на заболяването може да се влоши. Отказът от приема на лекарството е необходим при наличие на следните заболявания и състояния:
С изключително внимание и само по указание на лекар, лекарството може да се приема в случай на химическо заболяване, хроничен гастрит и захарен диабет. Относителните противопоказания включват високо кръвно налягане и коронарна болест..
Подобно на повечето други фармакологични лекарства, Nurofen има редица противопоказания.
Лекарството не се предписва при свръхчувствителност към ибупрофен и помощни съставки на таблетки.
Други противопоказания:
Трябва да се внимава, когато се предписват таблетки на деца под 12 години, бронхиална астма, цироза на черния дроб, придружени от портална хипертония и периодично повишаване на кръвното налягане.
Ще бъде по-добре, ако това лекарство е предписано от лекар, като се вземат предвид характеристиките на вашето тяло. Въпреки че продуктът се предлага и има ниска цена, има противопоказания за Нурофен. Използването на лекарството за ерозии, стомашно-чревни язви е изключено, както и за:
Употребата на лекарството не се препоръчва при:
За подрастващи, които са навършили 12 години и възрастни пациенти, еднократна доза е 1 таблетка (200 mg), максималната единична доза е 400 mg. Силно се препоръчва да се поддържа времеви интервал от 8 часа между дозите. Не пийте повече от 6 таблетки Нурофен на ден. Те трябва да бъдат измити с достатъчно количество преварена вода. За облекчаване на болката лекарството може да се пие до 5 дни, а за облекчаване на фебрилна реакция - не повече от 3.
Ако имате анамнеза за бронхиална астма, алергични заболявания, сърдечна недостатъчност, сериозни чернодробни патологии (хепатит, цироза) или бъбречна дисфункция, тогава трябва да се консултирате с вашия лекар, преди да го приемате.
Деца от 6 до 12 години (тегло ≥ 20 кг) се дават по 1 табл. не повече от 4 пъти на ден.
Ефервесцентните таблетки се разтварят в 200 мл вода преди употреба.
"Нурофен" се приема за главоболие, ставни, зъбни, менструални, ревматични и мускулни болки, както и за наранявания, мигрена, невралгия и настинки.
Лекарството се приема перорално. Вземете таблетката с малко вода.
За деца на 6-12 години лечението се предписва индивидуално. Максималната доза на ден е 600 mg (3 таблетки).
За деца над 12 години и възрастни се предписват 3-4 таблетки на ден. Минималният интервал между употребата на лекарството е 4 часа.
Не се препоръчва приема на лекарството за дълъг период от време. Ако симптомите продължат след 2-3 дни, трябва да се консултирате с вашия лекар.
По време на бременност и кърмене, преди да приемете лекарството, е необходимо да се консултирате с лекар, тъй като през първия и втория триместър употребата на Нурофен е нежелателна, а през третия по принцип е забранена. Това е така, защото малки количества ибупрофен могат да преминат в кърмата. В малка доза не е страшно, но ако се нуждаете от дългосрочна употреба, е необходима консултация със специалист.
Трябва да се внимава да се предписва Нурофен на възрастни хора и деца под 12 години. Необходима е консултация с лекар.
Забранено е използването на таблетки за хора с активни чернодробни заболявания, бъбречна и чернодробна недостатъчност с тежка степен на тежест.
Предписва се с повишено внимание при чернодробна цироза, хипербилирубинемия, нефротичен синдром.
Преди да започнете да приемате Нурофен, трябва внимателно да проучите инструкциите, включително, за да се запознаете със съществуващите противопоказания. Така че, не се препоръчва приема на лекарството в следните случаи:
Може да се прилага с повишено внимание:
Не превишавайте препоръчителната доза от лекарството, тъй като това е изпълнено със следните последствия: повръщане, гадене, главоболие, шум в ушите, вътрешно кървене, диария.
В по-сериозни случаи са възможни прояви от страна на централната нервна система: сънливост, дезориентация, конвулсии, кома. Ако се появят горните симптоми, трябва незабавно да отидете на специалист.
Ако приемате Нурофен повече от 3 дни, могат да се появят следните нежелани реакции:
Повечето пациенти не се оплакват, докато приемат този НСПВС.
При индивидуална свръхчувствителност е възможно развитието на алергии..
Възможни нежелани реакции:
Мария. При силна менструална болка приемам Нурофен Екстра. Пробвала съм много различни лекарства, но все още няма по-добър Нурофен за мен. Бързо облекчава болката, а терапевтичният ефект продължава до 8 часа. Въпреки това, лекарството не е подходящо за всички, има много противопоказания.
Алина. Лекарят ми предписа лечение с Nurofen Ultracap. Лекарството ефективно помага, ревматичните болки в гърба изчезнаха доста бързо. Огромен плюс е достъпната цена на лекарствата.
Анастасия. Нурофен се настани в лекарския ми кабинет за дълго време. Използвам го вместо парацетамол, за да сваля топлината. Отначало използвах хапчета, но след това преминах към сироп. Има по-бърз терапевтичен ефект. В процеса на лечение не са разкрити странични ефекти, основното е да се придържат към посочената дозировка.
© 2019 - 2019,. Всички права запазени.
Ако предписаната доза е значително надвишена, не се изключват летаргия, сънливост и шум в ушите. Възможно е намаляване или увеличаване на сърдечната честота и значително понижаване на кръвното налягане. Ако случайно се приемат високи дози, не се изключват такива сериозни усложнения като остра бъбречна недостатъчност, кома и спиране на дишането..
Терапията е симптоматична. В случай на предозиране на ибупрофен, е необходимо да се измие стомаха в рамките на първия час след приема на таблетките, да се дават ентеросорбенти (например Smecta). В същото време се предписва обилна напитка и принудителна диуреза за бързото елиминиране на веществото от организма. В тежки случаи е необходимо спешно да се обадите на екип на линейка.
Въпреки че лекарството има добри отзиви и ниска цена, дългосрочната му употреба не се препоръчва. В случай на предозиране се наблюдават нежелани реакции на Нурофен. И така, има:
Не се препоръчва паралелно да приемате Нурофен и други НСПВС (включително ацетилсалицилова киселина (Аспирин), която има изразен антитромбоцитен ефект.
Антихипертензивната активност на вазодилататорите намалява, докато приемате ибупрофен.
Нурофен усилва ефекта на фибринолитиците, антикоагуланти и антитромбоцитни средства.
Това лекарство е в състояние да засили ефекта на пероралните хипогликемични лекарства, сулфонилурея и производни на инсулина
Тромболитиците и антикоагулантите значително увеличават риска от кървене. Циклоспоринът е в състояние да провокира токсичния ефект на Нурофен върху черния дроб.
Докато приемате лекарства, които намаляват тубулната секреция, плазмената концентрация на ибупрофен в кръвната плазма се увеличава значително.
Тежките хепатотоксични реакции могат да бъдат провокирани от фенитоин, антибиотик рифампицин, НСПВС фенилбутазон и трициклични антидепресанти.
Едновременната консумация на кофеин може да засили аналгетичния ефект на ибупрофен.
Не можете да комбинирате приема на ибупрофен и етанол (включително аптечни тинктури).
Регистрационен номер: P N013012 / 01-090117. Клинична и фармакологична група: НСПВС (нестероидни противовъзпалителни средства).
Бяла кръгла двойно изпъкнала таблетка с черен едностранен Nurofen надпис. Покрита със защитна обвивка. Пакетът е картонен блок, съдържащ няколко блистера от фолио, всеки от които съдържа 10 хапчета. Подробни инструкции за употреба на Nurofen 200 mg таблетки са приложени към всяка опаковка.
Един драже съдържа 200 mg ибупрофен - активната съставка (в препарата "Нурофен Форте" - 400 mg, а в "Nurofen Plus" добавете още 10 mg кодеин). А също така има и спомагателни компоненти: силициев диоксид в колоидна форма - 1 mg, натриев додецил сулфат - 0,5 mg, цетилоцетна киселина - 2 mg, сол натриева лимонена киселина - 43,5 mg, кроскармелоза натрий - 30 mg.
Допълнителни вещества, съдържащи се в черупката: гума арабика - 0.6 mg, захар - 116.1 mg, титанов диоксид - 1.4 mg, черно багрило [Opakod S-1-277001] (шеллак - 28, 225%, изопропил алкохол - 0,55%, вода - 3,25%, железен оксид (Е-172 - хранителна добавка) - 24,65%, етилов алкохол - 9,75%, Е-1520 - 1,3%, бутилов алкохол - 9,75%), целулозна смола - 0,7 mg, талк - 33 mg, полиетилен гликол - 0,2 mg. Разтворители, които се изпаряват след отпечатване.
Нурофен е противовъзпалително експресно средство с нехормонален характер. Има антипиретичен и обезболяващ ефект, като блокира Циклооксигеназа-1 и 2, поради което се случва инхибирането на връзката на простагландини, така наречените медиатори на болката. Трябва да се отбележи, че ибупрофен (активна съставка) също инхибира агрегацията на тромбоцитите. Лекарството действа до 8 часа.
Има висока абсорбция - бързо и почти всичко се абсорбира от червата. Ако приемате лекарството на празен стомах, максималната концентрация на активното вещество в кръвта ще достигне за 3/4 часа. В случай на хранене, времето може да бъде увеличено до 1,5 часа.
В кръвната плазма протеините имат добра връзка с Нурофен - 90%. Лекарството се абсорбира във всички тъкани и кухини на ставите, особено задържане в синовиалната течност, където достига най-високата си концентрация. Той може да бъде открит в много малки количества в цереброспиналната течност..
Тогава таблетките се разграждат в черния дроб и се отстраняват от бъбреците по естествен начин в рамките на 4 часа.
Предлага се в аптеките без лекарско предписание.
Аналози за активното вещество и терапевтичния ефект са:
Плисов Владимир, зъболекар, медицински колонист
5, общо, днес
(38 гласа, средно: 4,87 от 5)
Лекарството идва в Русия от Великобритания, Гърция, цената му зависи от митническите разходи, маржа на продавача. Лекарството трябва да се поръча от онлайн аптека или да се купи от близка. Колко струва Нурофен може да видите в таблицата:
Освободете формуляра | Дозировка, мг | количество, | Разбивка на цените, рубли |
Таблетки с покритие | 200 | десет | 95-120 |
Окачване за деца | 100/5 мл | 150 | 120-210 |
Гел 5% | 50 | 150-320 | |
Нурофен форте | 400 | 12 | 105-240 |
Свещи | 60 | десет | 110-150 |
Като заместител на Нурофен терапевтите предлагат да се използва Парацетамол. Добре се понася и ефикасно. Също така, за да премине лечението на грипа бързо, е важно да се придържате към следните съвети:
Едновременното приемане на Нурофен с определени лекарства може да доведе до непредвидени последици:
Преди да приемете Нурофен, задължително е да се вземе предвид кои лекарства са били използвани напоследък.
Нурофен е лекарство, използвано за облекчаване на болката, намаляване на треската и намаляване на симптомите на възпаление. Ефективен за много видове болки, включително травматични. Може да се предписва при необходимост на деца от 3 месеца.
Преди да използвате това лекарство, трябва внимателно да проучите инструкциите и да бъдете внимателни, тъй като има редица противопоказания и странични ефекти. Не може да се комбинира с всички лекарства. Не трябва да приемате Нурофен неконтролируемо повече от 2-3 дни без лекарско предписание.
Нурофен е лекарство от британската корпорация Reckitt Benckiser (RB). Той е ефективен не само при зъбоболи с различна етиология, но и при повишаване на общата телесна температура, главоболие, мускулни, ставни, менструални, ревматични болки. Помага за борба с треската по време на грип или ТОРС. Що се отнася до зъбобол, той е в състояние временно да премахне дискомфорта, произтичащ от следните патологии:
Лекарството помага при различни видове болка
През 2011 г. Нурофен имаше ужасен и в същото време любопитен инцидент във Великобритания. Факт е, че някои бдителни купувачи, след като отвориха обичайните опаковки, намериха други таблети във форма и цвят вътре. Проучванията показват, че вместо антипиретични и обезболяващи, вътре имало мощни психотропни лекарства за шизофрения. След задълбочено разследване стана ясно, че фармацевтичната компания не е виновна, замяната се извършва извън фабричните порти. Британските медии все още подозират, че това е дело на активисти за правата на животните, които по този начин изразиха явен протест срещу изпробването на новите лекарства върху сладки, неразумни същества..
Лекарството се предлага под формата на бели двойно изпъкнали таблетки и гел. Мехлем "Нурофен" няма цвят, представлява хомогенен състав с миризма на алкохол. Тази форма се използва външно. Продава се в епруветки от 30, 50 и 100 гр. В кутията с препарата са включени инструкции за употреба.
Също така лекарството се произвежда под формата на ефервесцентни таблетки, ректални супозитории и суспензии. Свещи и сироп са за деца.
Ибупрофенът е активен елемент от лекарството "Нурофен", който помага срещу синдрома на болката. Следните вещества помагат за по-доброто усвояване на лекарството, списъкът на който зависи от формата на освобождаване: натриев лаурил сулфат, стеаринова киселина, бензилов и изопропилов алкохол, хиетелоза, силициев диоксид и други компоненти.
Повишената температура е придружена от инфекциозни (вирусни и бактериални) заболявания, автоимунна патология, реакции след ваксинация.
"Нурофен" може да облекчи синдрома на болката от всякакъв произход, с изключение на спастичен, тъй като не съдържа спазмолитици. Показанията могат да бъдат зъбобол, главоболие, мускулни болки, външен отит, фарингит, ларингит, ревматизъм, невралгия и др..
Откажете се да приемате веществото, ако страдате от бронхиална астма, непоносимост към ибупрофен, язви на стомаха и дванадесетопръстника, колит, гастрит, диабет, тежки соматични заболявания. Нурофен не трябва да се приема от тези, които имат бъбречна, чернодробна или сърдечна недостатъчност..
Трябва да се използва с повишено внимание при възрастни хора. По-добре е да откажете лекарството на кърмещи и бременни жени. Това трябва да се направи дори и въпреки факта, че лекарството е абсолютно забранено само през третия триместър. В крайна сметка е доказано, че прониква през плацентарната бариера и в кърмата. Не са открити преки негативни последици, но никой не може да изключи потенциалната опасност за здравето на бебето.
В напреднала възраст лекарството трябва да се приема с повишено внимание.
„Не знам дали Нурофен помага при зъбобол, но дядо ми имаше страничен ефект от употребата му. Той е хипертоничен и кръвното му налягане се повишава, докато го приема. Тогава лекарят ни каза, че лекарството причинява задържане на течности и подуване. И че трябва внимателно да прочетете инструкциите за това, в противен случай можете да получите алергии и дори анафилактичен шок, повръщане и диария. Лично аз, когато го приемах, винаги се чувствах слаб и сънлив. Лошо фокусирах вниманието си. Така че определено не е подходящ за всички ".
Клара, от кореспонденция на woman.ru
Предлагат се супозитории за деца, които не могат да поглъщат течни или твърди лекарствени форми. Те съдържат 60 mg от основното активно съединение, а формата и размерът им позволяват да се използват без особени затруднения. Спомагателните вещества в свещите са твърди мазнини, които постепенно се стопят при телесна температура, което допринася за пълното усвояване на активното вещество в кръвта. Мазнините заминават с изпражненията..
В опаковката има 10 свещи, които не е необходимо да се съхраняват в хладилника. Те се нуждаят само от температура не по-висока от 25 ° C, така че твърдите мазнини да поддържат формата на лекарството.
За бебета, които обичат сладкиши (а има много от тях), е разработен сироп. В него помощните вещества осигуряват не само текстура и вкус (ягода, портокал), но също така защитават вътрешната лигавица на стомашно-чревния тракт от отрицателните ефекти на ибупрофен. Независимо от това, по време на абсорбцията контактът на активното вещество с клетките на стомашно-чревния тракт все още се проявява, той има дразнещ ефект и са възможни странични ефекти.
Сиропът се предлага в бутилки от 100, 150 и 200 мл. Пакетът съдържа специална спринцовка за удобно дозиране, градуирана в милилитри. 1 ml от лекарството съдържа 20 mg ибупрофен. Това е важно да знаете, тъй като дозата се изчислява в зависимост от теглото на детето..
"Нурофен" за по-големи деца се предлага в таблетки (6 или 12 броя в бутилка). Всяка таблетка със сладко покритие съдържа 200 mg активна съставка. За удобство са създадени ефервесцентни таблетки (10 на опаковка) със същата доза на ибупрофен.
Не използвайте таблетки и сиропи в случай на обостряне на стомашно-чревни заболявания. Това включва следните патологии: язва, възпаление на дванадесетопръстника, гастрит и т.н..
Абсолютно противопоказание за лечение с този състав е бременността. Въпреки това, през първия и втория триместър е разрешено използването на лекарството в минимални дозировки под наблюдението на лекар..
Ако има проблеми със сърцето, кръвоносните съдове и пациентът има високо кръвно налягане, тогава лекарството не трябва да се използва. При заболявания на черния дроб и бъбреците си струва да изберете алтернативно средство за корекция.
Лечението с това лекарство е противопоказано в случай на свръхчувствителност към някой от компонентите. Някои форми на лекарството не могат да се използват за лечение на деца под шест години.
Nurofen съдържа химично производно на фенопропионова киселина. Това вещество при взаимодействие с клетки на различни органи и тъкани на човешкото тяло има силно обезболяващо действие..
Механизмът на терапевтичното действие е следният:
Последващата трансформация на ибупрофен се случва в клетките на чернодробния паренхим. Той се отделя от организма главно в състава на жлъчни киселини, които влизат в червата и изпражненията.
Продължителността на терапевтичния ефект до голяма степен зависи от дозировката, която се използва еднократно. 200 mg ибупрофен осигурява обезболяващ ефект за 4 до 6 часа. Таблетките Нурофен форте могат ефективно да премахнат болковия синдром с умерена тежест за около 12 часа.
За да съхранявате лекарството, трябва да изберете места, които са недостъпни за деца на всяка възраст. Превишаването на дозата Нурофен може да доведе до сериозни последици. Затова е необходимо да се изключи рискът от консумацията му без надзор от възрастен. Температурата на съхранение не трябва да надвишава 25 градуса по Целзий.
Таблицата показва най-близките аналози:
Лекарство | Цена |
Кетанов, таблетки, 10 mg, 20 броя | 70 руб. |
Nise, таблетки, 100 mg, 20 броя | 200 rbl. |
Нимесил, сашета, 200 mg, 9 бр. | 280 руб. |
Analgin, таблетки, 500 mg, 10 броя | 15 руб. |
Парацетамол, таблетки, 500 mg, 10 броя | 20 RUB. |
Всеки кабинет за домашна медицина съдържа антипиретични и обезболяващи. Отзивите за използването им при настинки са добри. Лекарствата наистина имат положителен ефект върху общото състояние и подобряват благосъстоянието. Но въпреки това те трябва да се вземат само в случай на спешност, тъй като имат и другата страна на монетата..
Нурофен не трябва да се пие с настинка без треска, тъй като ще потисне имунния отговор. Върхът на съпротивлението на организма настъпва в момента на появата на хипертермия. В рамките на два дни след това настъпва активно производство на протеини, отговорни за имунитета..
По време на трескаво състояние много вируси умират, което ускорява лечебния процес. С такава защитна реакция тялото се опитва да се справи с болестта. Ако постоянно предотвратявате повишаване на температурата с Нурофен без особена причина, тогава можете да създадете безпрепятствен път на инфекция, който да повреди важни органи и системи.
Инструкцията също не препоръчва приема на Нурофен при настинки и грип, ако има противопоказания: бъбречна, чернодробна, декомпенсирана сърдечна недостатъчност, бременност в последния триместър, склонност към кървене и свръхчувствителност.
Основната активна съставка на лекарството е ибупрофен. Именно това достига до източника на болка и блокира или инхибира чувствителността на нервните окончания и човекът вече 15-20 минути след приема го усеща облекчение.
Нурофен ще помогне за облекчаване на болката
Важно е да се отбележи, че ибупрофенът е нестероидно противовъзпалително средство, получено от производни на пропионова киселина. За разлика от стероидните лекарства, той влияе минимално на вътрешните органи, няма почти никакви странични ефекти, не е хормонален и е показан дори за бебета, които наскоро са се родили (от 3 месеца).
В допълнение към ибупрофен, съставът, в зависимост от формата на освобождаване, включва: захароза или натриев захаринат, глицерол, пречистена вода, ксантанова камила, натриев хлорид, ароматизатори.
Нурофен заема водещи позиции сред аналгетиците по отношение на продажбите в Европа и Австралия. Доставя се в 40 страни по света.
Нурофен се произвежда повече от 30 години подред и производителят уверява, че лекарството е преминало много клинични изпитвания1. Вярно е, че през 2019 г. корпорацията беше глобена с 1,3 милиона долара в Австралия заради „подвеждащи“ купувачи - разнообразието от видове продукти и различни имена дават възможност да се мисли, че всеки от тях е проектиран да изпълнява различна функция. Всъщност е доказано, че всички те са еднакви..
Какво мислите, че е по-ефективно, Nise или Nurofen? И можете ли да ги пиете едновременно, както прави снаха ми??
Татяна Василиевна Зотова (03.11.2018 г. в 12:48 ч.) Отговор на коментар
Редакция на портала UltraSmile.ru (05.11.2018 г. в 09:36 ч.) Отговор на коментар
Нурофенът е много скъп, можете ли да посъветвате аналози, които ще ви позволят по-ефективно да спестите бюджета си?
Bika (11.08.2018 г. в 21:50 ч.) Отговор на коментар
Редакция на портала UltraSmile.ru (11.11.2018 г. в 08:51 ч.) Отговор на коментар
Разбира се, днес на пазара има много антипиретични лекарства. Най-евтиният аналог на "Нурофен" е обичайната ацетилсалицилова киселина, която вероятно е налична във всеки дом за лекарства. Също така, това популярно лекарство, ако е необходимо, може да бъде заменено с някакво лекарство от същата серия ибупрофен. Това може да бъде например:
Лекарствата на базата на парацетамол са много ефективни антипиретични лекарства. Ако е необходимо, можете да замените Nurofen с, например:
Ако лекарствата на базата на ибупрофен и парацетамол не помогнат при високи температури, можете да опитате да ги замените с Нимесулид. Този агент се счита за резервен антипиретик. Произвежда се както под формата на таблетки за възрастни, така и под формата на суспензия за деца от 2 години. Помага на "Нимезулид" при температура много добре. Но е по-добре да го приемате, както е предписано от лекар..
Отговорът на въпроса при каква температура да давате Нурофен на деца и да го приемате на възрастни е същите 37,5-38 градуса. Треската е доста опасно състояние за пациента. При някои пациенти, в наше време, за съжаление, има повишена чувствителност към лекарства ибупрофен, парацетамол или нимесулид..
Разбира се, такива пациенти не могат да бъдат оставени без помощ. В този случай можете да опитате да понижите температурата на пациента с "Analgin". Въпреки това, такова лекарство като антипиретик може да се използва само веднъж. Това важи особено за младите пациенти. Факт е, че "Analgin" при продължителна употреба инхибира хематопоетичната функция. За деца под 12 години това лекарство като антипиретик се предписва под формата на разтвор за интрамускулно приложение. За бебета от 6 месеца лекарите най-често препоръчват запалване на свещи с това лекарство.
Нурофен трябва да се използва въз основа на специфичната му форма на освобождаване. Затова таблетките и сиропът трябва да се приемат перорално с много вода. Ако това са супозитории, тогава за да се намали температурата при децата, те също трябва да се използват според указанията..
Има следните дози и характеристики на лечението с Нурофен в различни форми на освобождаване:
Препоръчваме също: Дибазол за грип
Формата | Цена |
Класически "Нурофен" | Блистер 10 броя - от 85 рубли, блистер 12 парчета - от 105 рубли, блистер 20 парчета - от 170 рубли, таблетки за деца от 6 години - от 108 рубли на опаковка с 8 таблетки. |
"Експрес Форте" | Блистер 10 броя - от 200 рубли, блистер 20 парчета - от 346 рубли. |
Окачване за деца | 100 милилитра - от 136 рубли, 200 милилитра - от 200 рубли. |
"Експресна дама" | 12 броя на пакет - от 196 рубли. |
Нурофен дълъг | 6 броя на пакет - от 214 рубли, 12 броя - от 349 рубли. |
гел | 50 грама - от 150 рубли, 100 грама - от 320 рубли. |
При повишени температури в човешкото тяло се създават условия, които не са подходящи за живота на различни видове патогени. В резултат на това след известно време пациентът се възстановява. Затова лекарите препоръчват да приемате Нурофен, като всеки друг антипиретичен агент, основно само когато термометърът показва поне 38 °.
Разбира се, много родители се интересуват, освен всичко друго, при каква температура да дадат Нурофен на дете. За облекчаване на състоянието на малките деца това лекарство се използва най-добре при температури над 38 °. Въпреки това, в този случай е позволено да се използва лекарството при температура 37,5 °.
Доста често симптоматичното лечение с Нурофен се провежда у дома, без да се консултирате със специалист. В аптеките тези таблетки, сироп и супозитории се продават без рецепта. Въпреки това, използвайте това средство у дома с повишено внимание. Това важи особено за лечението на деца.
Смята се, че е възможно да се свали температурата с употребата на Нурофен не повече от 3 дни. Като анестетик това средство може да се използва за максимум 5 дни. Ако детето не почувства облекчение след тези максимални периоди, то трябва да бъде показано на специалист.
Нурофен таблетки и сироп могат да се пият по всяко време при температура. Но най-добре е да приемате това лекарство след хранене. Това ще намали дразнещия ефект на лекарството върху стомаха. Формите на "Нурофен", предназначени за перорално приложение, трябва да се приемат с достатъчно количество вода.
Отзивите за таблетките Нурофен са предимно положителни. Пациентите посочват ефективността на лечението срещу главоболие, зъбобол. Освен това е добро антипиретично лекарство. Проблемите с толерантността обикновено са свързани с появата на алергии и проблеми със стомашно-чревния тракт..
Те също говорят добре за Nurofen гела, подчертавайки неговата ефективност при облекчаване на болката. Някои пациенти казват, че това лекарство е лошо за болки в гърба и също така работи за кратко време..
Много хора питат: "Ибуфен или Нурофен - кое е по-добре?" Това са аналогови препарати, съдържащи идентично активно вещество. На първо място, лекарството "Ибуфен" е предназначено за деца, тъй като се произвежда под формата на суспензия.
При каква температура да дадете Нурофен на дете или възрастен, разбрахме. Ако термометърът показва повече от 38 градуса, пациентът определено трябва да пие антипиретик. Приемът на Нурофен обаче, както вече беше споменато, не трябва да се приема едновременно с някои други видове лекарства..
Например, съгласно инструкциите, това лекарство не може да се използва в комбинация с други НСПВС, включително COX-2. С повишено внимание лекарите предписват това лекарство едновременно с такива средства като:
Някои пациенти се интересуват, наред с други неща, дали е възможно да се приема Нурофен от температурата едновременно със сърдечните гликозиди. Тази комбинация в някои случаи води, за съжаление, до влошаване на сърдечната недостатъчност. По принцип такава комбинация се счита за възможна. В този случай обаче лечението трябва да се извършва и под наблюдението на лекар..
Друга форма на лекарството за деца, предназначена за деца под 5 години. Особено удобно е в случаите, когато бебето не може да приема таблетки или сироп поради зъбобол.
Свещта действа малко по-бавно от оралните форми (ефектът се проявява след половин час), но обикновено трае по-дълго - облекчава болката до 7-8 часа.
Той е идеалното средство за зъбобол при малки деца със зъби..
В медицинската терминология понятието за настинка не съществува. Всички остри респираторни заболявания (ARI) и остри респираторни вирусни инфекции (ARVI), които се характеризират с преобладаваща лезия на назофарингеалната кухина, попадат под това определение. В този случай причината за първата са бактерии или вируси, а вторият тип се развива на фона на активността на вирусна микрофлора.
Настинките се характеризират със следните симптоми, които се появяват 1-3 дни след навлизането на инфекцията в тялото:
За лечение на настинки се използва комплексна терапия, която включва използването на антивирусни лекарства, както и симптоматична терапия.
Сред антивирусните средства най-ефективни са лекарства с интерферон, чието действие е насочено към потискане активността на патогенната микрофлора, както и засилване на имунитета (Кагоцел, Ремантадин, Анаферон, Ергоферон, Арбидол, Антигрипин). Тези лекарства помагат и срещу грип от различни видове..
Симптоматичното лечение включва следните области:
Нурофен-форте се отличава с повишена доза. Всяка таблетка съдържа не 200, а 400 mg активна съставка.
Използва се при силна болка и при пациенти с ниска чувствителност към лекарството. Продължителността на ефекта е малко по-дълга, скоростта на появата му е малко по-висока от тази на обикновения Нурофен.
Nurofen express forte също се произвежда. Това са капсули, съдържащи 400 mg активна съставка. Действието им се проявява в рамките на 10 минути, помага да се справят с тежко възпаление, но продължителността му не е много по-дълга от тази на обикновения Нурофен.
Инструментът се използва активно за лечение на деца и бебета. В този случай е необходимо да се приложи подходяща форма. Можете да изберете свещи или сироп. И двете композиции са разрешени на възраст от три месеца.
Лекарството облекчава треска и болка. Агентът се използва широко след ваксинация за превантивни цели. Лекарството "Нурофен" помага за анестезия на венците по време на прорязване на зъби, предписва се и при отит и главоболие. Не забравяйте, че за лечението на деца, първо трябва да се консултирате със специалист.
Активната съставка на Нурофен, инструкциите за употреба потвърждават това, е ибупрофен, производно на фенилпропионова киселина.
Когато се приема перорално, той потиска образуването на простагландини - вещества, които предизвикват възпалителна реакция в човешкото тяло (така наречените възпалителни медиатори), поради което има противовъзпалителен, аналгетичен и антипиретичен ефект.
Съществуват отзиви за Нурофен от изследователи, които показват, че той стимулира производството на собствен интерферон в организма, вещество, което е един от основните фактори на имунитета.
По този начин, едно от допълнителните действия на ибупрофен е да стимулира имунната система, което прави използването на лекарството оправдано при лечението на вирусни инфекции..
През годината възрастен се сблъсква с настинка поне веднъж, а дете още по-често. В 9 от 10 случая неразположението се причинява от вирусна инфекция, с която организмът се справя сам. Пациентът се нуждае само от организация на удобни условия и симптоматично лечение. Нурофенът при настинки може значително да облекчи здравословното състояние, но също така не се препоръчва да се приема лекарството постоянно.
За да бъде терапията с грип Нурофен наистина ефективна, трябва да знаете следните характеристики на нейното приложение:
Трябва да приемате Нурофен ясно според инструкциите.